Parim õhk-vesi soojuspump elamise soojustamiseks

Kui sa renoveerid oma eluaset või ehitad uut maja võib sul tekkida küsimus, et mis on sinu jaoks parim õhk-vesi soojuspump, mis rahuldaks kõik sinu küttesüsteemide kasutamisega seotud vajadused. Lisaks pead meeles pidama, mis on õhk-vesi soojuspump hind koos paigaldusega, sest lihtsamate süsteemide paigaldus võtab aega mõned tunnid, aga soojuspumba paigaldus keerukama küttesüsteemi lahenduse osana võib võtta mitu päeva ja sellest sõltuvad paigaldamisega seotud kulud.

Siin on lühike ülevaade, mis aitab sul otsustada, mis on sinu vajadustele vastavalt parim õhksoojuspump ning mõista miks õhksoojuspumbad on üldiselt efektiivsemad lahendused kui maaküte ja maasoojuspumbad.

Õhk-vesi soojuspumpade võrdlus

Mitsubishi Electric, Nibe Industrier ja Daikin õhk-vesi soojuspumbad on ühed tuntumad ja populaarsemad valikud. Kui ühte konkreetset toodet esile tuua siis oleks selleks ehk soojuspump Daikin Altherma 3, mis on kõigi aegade üks ilusaim ja efektiivsem õhk-vesi soojuspump.

See, milline on sinu jaoks parim soojuspump sõltub siiski mitmest erinevast kriteeriumist. Peaksid kindlasti hindama soojuspumba küttevõimsust ning hooajalist soojustegurit (SCOP) mõistmaks, et kas soojuspump vastab kõigile sinu tarbimisest ja asukohast sõltuvatele vajadustele. Lisaks peaksid hindama ka soojuspumba disaini, mõõtude ja müraga seotud mugavustegureid.

Õhk-vesi soojuspump elektrikulu

Olenevalt soojuspumbast ja selle tüübist on võimalik küttekuludelt kokku hoida kuni 80% (võrreldes elektriküttega). Säästu suurus sõltub hetkel kasutatavast küttetüübist, maja soojustusest, planeeringust ning soovitud temperatuurist.

Talvel on õhksoojuspumbad 2-3 korda odavam lahendus kui elektriga kütmine, kevad-sügisperioodil aga üle viie korra. Kui õhksoojuspumba tööd on võimalik äpist jälgida, on soovitav seda teha, sest iga kõrgendatud soojusaste võib suurendada elektritarbimist 5-10%.

Parim õhk-vesi soojuspump

Kokkuvõtteks võib öelda, et see milline on parim õhk vesi soojuspump sõltub palju sinu personaalsetest võimalustest ja vajadustest. On ilmne, et õhk-vesi soojuspump korterelamule peab olema võimsam kui õhksoojuspump, mis peab rahuldama ühe pere vajadused. Sinu jaoks hetkel parim õhk vesi soojuspump on piisavalt võimas, et rahuldada sinu talvised vajadused, samas mitte liigse võimsusega üle nende vajaduste, et muutuda ebaefektiivseks.

Parim õhk-vesi soojuspump,  mis on valitud sinu vajadusi ja soove arvestades, muudab sinu energiatarbimise efektiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks ning vähendab küttesüsteemide kasutamisest tulenevaid kulusid.